Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Gietrzwałd - Wilno


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Gietrzwałd - Wigry - Wilno - Troki

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 1200 zł


1. dzień
Wyjazd z Olesna o godz. 2.45 do Nidzicy - zwiedzanie gotyckiego zamku krzyżackiego z XIV wieku; przejazd do Gietrzwałdu - maryjnego sanktuarium na Mazurach, miejsca objawień Matki Boskiej dwóm dziewczynkom w 1877 r., zwiedzanie, msza św., Apel Jasnogórski; obiadokolacja, nocleg.
2. dzień
Msza św. o godz. 7.00, śniadanie, ok. 8.30 wyjazd do Św. Lipki - maryjnego sanktuarium z barokową bazyliką pw. Nawiedzenia NMP, barokowe organy z ruchomymi figurkami z 1721 r., wysłuchanie krótkiego koncertu; Gierłoż - "Wilczy Szaniec" - kwatera Hitlera, miejsce zamachu, ruiny bunkrów; przejazd do Augustowa, miasta otoczonego jeziorami i rozległą puszczą Augustowską; rejs statkiem po Kanale Augustowskim, po którym w 1999 płynął św. Jan Paweł II, zwiedzanie sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowanym w 1995 r. koronami poświęconymi przez Jana Pawła II. Przejazd do Wigier. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień
Msza św., śniadanie. Zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Przejazd do Kowna – zwiedzanie miasta: katedra św. Piotra i Pawła, Kościół św. Trójcy, ruiny zamku kowieńskiego. Przejazd do Wilna – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, Kościół św. Anny, katedra pw. św. Stanisława, miejsca związane z A. Mickiewiczem, Muzeum A. Mickiewicza, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i św. Pawła, cmentarz wojskowy na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trok, zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich, spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejscowości Sejny, zwiedzanie Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Powrót do Olesna w godzinach nocnych.


Świadczenia:
• przejazd komfortowym autokarem
• opieka pilota – przewodnika podczas całego pobytu
• 4 noclegi w hotelach **/*** , pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami
• wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje
• ubezpieczenie NNW i KL
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od
warunków pogodowych i godzin otwarcia poszczególnych obiektów.