Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 
Holandia - praca sezonowa

Wszystkich chętnych zainteresowanych wyjazdem na sezonową pracę w Holandii zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Praca w branży kwiatowej. Najbliższy wyjazd ok. 28 kwietnia, powrót ok. 21 maja.

Z pomocą dla Chorwacji
Powiększenie

W tych trudnych dla turystyki oraz wielu innych branż czasie, dzięki ofiarności firm, instytucji i osób prywatnych udało się zorganizować przez nasze Biuro Podróży wyjazd z najpotrzebniejszymi artykułami dla poszkodowanych po trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

W sobotę 23.01. 3-osobowa załoga, busem załadowanym po sam sufit, dotarła do miejscowości Petrinja – najbardziej dotkniętej wstrząsami.

Do akcji dołączyły się: Urząd Miasta Olesno, Gmina Lasowice Wielkie, firmy: Bradas, Bolek-Hurt, OSM Olesno, Dawstar, a także Pani sołtys i mieszkańcy miejscowości Sowczyce.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Widząc na miejscu ogrom potrzeb podejmujemy trud ponownej organizacji wyjazdu z kolejnymi artykułami. Liczymy na ponowną życzliwość ludzi dobrej woli!

Warto pomagać!

Polski Bon Turystyczny

Informujemy, że w Biurze Podróży OLESTUR mogą Państwo zrealizować Polski Bon Turystyczny. Zapraszamy do skorzystania z naszych ofert!

Informacje o zwrocie biletów Planica

Przekazujemy informację przesłaną przez biuro pośredniczące przy zakupie biletów Kompas.

"Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Republice Słowenii, kiedy nadal stosuje się środki mające na celu powstrzymanie epidemii Covid-19 (koronawirus) i stopniowe przyjmowanie rozwiązań prawnych z łagodzeniem dla podmiotów, które poniosły szkody ekonomiczne w wyniku epidemii, my jako organizatorzy Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich Planica 2020 jesteśmy nadal w napięciu. Na wspomniany wyżej konkurs, który został przełożony z marca na grudzień 2020 r., Wraz z oficjalnymi sprzedawcami biletów, tj. Kompas i Eventim, czekamy na decyzje rządu Republiki Słowenii i przyjęcie nowego pakietu środków . Sprzedawcy biletów czekają zatem na zwrot kosztów zakupu i / lub inne rozwiązania w tym zakresie.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ mamy nadzieję że wkrótce uzyskamy więcej informacji na temat dalszych procedur."

Oświadczenie ws zwrotu zaliczki

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami rozwiązanie umowy w związku z wybuchem epidemii koronawirusa staje się skuteczne po upływie 180 dni od dnia powiadomienia o rozwiązaniu umowy przez organizatora turystyki/klienta. Oznacza to, że zwrot wpłaconych środków podlega zwrotowi w ciągu 14 dni po upływie tego okresu.

Jednocześnie informujemy, że brak zwrotu środków w tym momencie nie wynika z naszej złej woli. Chcemy skorzystać z wprowadzonych rozwiązań prawnych, które umożliwią nam przezwyciężenie problemów jakie dotknęły nas, jak i całą branżę turystyczną. Sytuacja jest bowiem nadzwyczajna.

Ponadto informujemy, że istnieje możliwość wyrażenia zgody na otrzymanie w zamian od organizatora turystyki, zamiast zwrotu środków, vouchera do realizacji na poczet przyszłych imprez turystycznych w ciągu najbliższego roku.

Z naszej strony proponujemy jednak vouchery, których wartość wynosiłaby kwotę wpłaconej przez Państwa zaliczki + 20%. Wartość vouchera obejmowałaby okres nie 1 roku - jak jest to przewidywane przez ustawę, a 3 lat.

Zachęcamy do przemyślenia sprawy i poinformowania nas o podjętej decyzji.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.