Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

LONDYN


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

TERMIN: do uzgodnienia


1 DZIEŃ. 

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku o godzinie 4.00. Wylot o godzinie 6.30. Przelot z Polski do Londynu. Transfer do centrum Londynu. W tym dniu zobaczymy: Covent Garden – centrum młodej sztuki awangardowej; Trafalgar Sq. ze słynną kolumną Nelsona, wspaniałą National Gallery z m.in. Słonecznikami Van Gogha. Obiadokolacja. Przejazd metrem do hotelu turystycznego. Rozlokowanie w pokojach. Nocleg.


2 DZIEŃ. 

Śniadanie. Przejazd metrem do centrum Londynu. W tym dniu zobaczymy: Opactwo Westminsterskie, Parlament, wieże zegarową z Big Benem, London Eye, które jest najwyższym (135m) i ruchomym punktem widokowym miasta. Dalej przejdziemy aleją Whitehall, przy której znajdują się siedziby ministerstw. Po drodze mijamy słynne Downing Street 10 – dom premierów Wielkiej Brytanii. Zaraz obok znane miejsca: budynek Admiralicji i Konnej Królewskiej Gwardii. HydePark- największy centralny park miasta, pomnik Wellingtona, Green Park - dawne ogrody królewskie, Pałac Buckingham – najważniejsza rezydencja królewska ze słynną gwardią w niedźwiedzich czapach, Leicester Sq., Soho i dzielnica chińska, Piccadilly Circus – najruchliwsze miejsce w Londynie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.


3 DZIEŃ. 

Śniadanie. Wyjazd do centrum Londynu. Zwiedzanie miasta (pieszo i metro): Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud (fakultatywnie). Muzeum Brytyjskie ze słynnymi mumiami egipskimi. Oxford Street- słynna arteria handlowa. Przejazd metrem do City – dzielnicy finansjery londyńskiej, London Bridge – najstarszy most na Tamizie, spacer wzdłuż Tamizy ze wspaniałymi widokami City i Tower Bridge. Tower of London – słynny zamek i więzienie królewskie. W tym dniu zobaczymy również Muzeum Historii Naturalnej ze wspaniałą ekspozycją dinozaurów, symulacją trzęsienia ziemi i wieloma innymi atrakcjami. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.


4 DZIEŃ. 

Śniadanie. Przejazd metrem do Greenwich. Tam zobaczymy miejsce z wyznaczonym południkiem zerowym i stare Obserwatorium. W tej dzielnicy zobaczymy również kompleks Uniwersytecki, Muzeum Morskie ze wspaniałą historią podbojów morskich i handlowych Imperium brytyjskiego. Rejs statkiem po Tamizie. Doki św. Katarzyny. Bank of England, Katedra św. Pawła, Muzeum Nauki. Obiadokolacja. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.


CENA: 1150 zł + 160 GBP

Świadczenia:

  • realizacja programu wycieczki
  • przelot do Londynu i z powrotem
  • 3 śniadania, 4 obiadokolacje
  • 3 noclegi w hotelu turystycznym /pokoje 3-4 os. z łazienkami/
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL - Signal Iduna
  • mały bagaż podręczny (maks. 40 x 30 x 20 cm, max. 10 kg.)

*Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem; może to być torba na laptopa, damska torebka lub mały plecak.

Cena wycieczki nie obejmuje:

biletów wstępu, przejazdów metrem londyńskim, usługa przewodnika, transferu z i na lotnisko w Londynie, rejsu statkiem po Tamizie, zestaw tour guide: ok. 95 GBP oraz bagażu podręcznego powiększonego

UWAGI: Opieka i świadczenia rozpoczynają się i kończą na lotnisku w Polsce

Informujemy, że:

  • Opieka ubezpieczeniowa obejmuje koszty spowodowane przez koronawirus  Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, w tym zachorowania na CoVid-19
  • istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia kosztów przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Ubezpieczenia to może obejmować również rezygnację z podróży oraz przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej, jeśli powstały w wyniku epidemii lub pandemii.


Załączniki: