Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Norwegia 12-19.07.2020


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Norwegia

Termin: 12-19.07.2020r.

Cena: 1870 zł

Dzień 1.
Zbiórka uczestników wycieczki o ustalonej godzinie. Przejazd do granicy polsko-niemieckiej.

Dzień 2.

Nocny przejazd przez Niemcy do Rostocku. Przeprawa promowa do Gedser w Danii. Przejazd do Roskilde – starej stolicy Danii. Tam zwiedzamy m. in. Starówkę, katedrę i Zatokę Wikingów. Przejazd do Helsingor, a w nim zamek szekspirowskiego Hamleta – Kronborg (Elsinor). Krótka przeprawa promowa do Szwecji. Przejazd do Goeteborga. Spacer po mieście: historyczne nabrzeże, skąd szwedzcy koloniści wyruszali w XVII w. do Ameryki, katedra Gustawa, Ratusz, Nordstan – wielkie centrum handlowe, Opera i inne. Nocleg w hostelu młodzieżowym. Obiadokolacja z prowiantu biura.

Dzień 3.
Śniadanie w hostelu (szwedzki bufet). Przejazd w kierunku granicy szwedzko-norweskiej w Svinesund. Przed przekroczeniem granicy zwiedzanie Tanumschede – ryty naskalne sprzed ponad 3 tysięcy lat. Przejazd na nocleg do hostelu młodzieżowego. Obiadokolacja z prowiantu biura.

Dzień 4.
Śniadanie (szwedzki bufet). Przejazd malowniczymi, górskimi drogami do Fagernes – centrum turystycznego okręgu Slidre. Tam czas na zakup pamiątek. Przejazd nad jezioro i miasto Vang, gdzie dawniej stał słynny kościół, znajdujący się obecnie w Karpaczu. Dalej przejazd wysoko w góry nad znajdujące się na ponad 1100 m n. p. m. jezioro Tyin. Przejazd przez płaskowyż Tyin i zjazd do fiordu Laerdal malowniczymi serpentynami. Przystanek w stolicy połowów łososi Laerdal. Przejazd przez najdłuższy w Norwegii tunel (24,5 km). Przeprawa promowa przez słynny Sognefiord. Przejazd w kierunku Kaupanger i Sogndal – dawnych głównych portów Wikingów. Następnym punktem programu będzie pobyt przy lodowcu Jostadalenbreen. Tam zobaczymy piękny jęzor lodowcowy i jezioro polodowcowe. Następnie przejedziemy przez Jotunheim – górską krainę bogów Wikingów. Przejazd na nocleg w hostelu młodzieżowym. Obiadokolacja z prowiantu biura.

Dzień 5.
Śniadanie (szwedzki bufet). Przejazd na płaskowyż w pobliżu Śnieżnej Drogi (1100 m n. p. m.). Zjazd malowniczymi serpentynami nad wspaniały fiord Geiranger. Dalej będziemy przejeżdżać słynną drogą Trollstigen (Drabina Troli). Po drodze postój przy malowniczym wodospadzie Trollstigfossen (320 m n. p. m.). Przyjazd pod majestatyczną górę Trollting o najwyższej w Europie pionowej ścianie (1000 m). przejazd przez tundrowy płaskowyż Dovrefjell i dolinę rzeki Otta nad jezioro Mjosa – największe w Norwegii. Nocleg w hostelu młodzieżowym. Obiadokolacja z prowiantu biura.

Dzień 6.
Śniadanie z prowiantu biura. Przejazd do Lillehammer – stolicy sportów zimowych w Norwegii, gdzie zobaczymy m. in. skocznie olimpijskie, Storgata – główną aleję starówki i Park Sondre. Zwiedzanie słynnego norweskiego skansenu Maihaugen. Przejazd do Oslo, gdzie zobaczymy m.in. Muzeum Okrętów Wikingów, słynny Park Rzeźb Gustawa Vigelanda, Domikrke, pałac rodziny królewskiej – Slottet, warownię portową Akerhus, ratusz, główną aleję handlową Karl Johanes Gate. Obiadokolacja z prowiantu biura. Nocny przejazd przez Szwecję w kierunku Danii.

Dzień 7.
Przeprawa promowa do Danii. Śniadanie z prowiantu biura. W Danii całodniowe zwiedzanie Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in. słynną Syrenkę, pałac rodziny królewskiej Amalienborg, katedrę, pałac Rosenborg, Glyptotekę – znaną miejską galerię, Ratusz, port Nyhaven, Tivoli – park rozrywki, główną aleję handlową Storget. Obiad. Przejazd w kierunku przeprawy promowej Gedser-Rostock. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku niemiecko-polskiej granicy.

Dzień 8.
Przekroczenie granicy nad ranem i przejazd na miejsce zbiórki.Świadczenia:
-4 noclegi w hostelach młodzieżowych wg programu, (pokoje 4-6 osobowe)
-śniadania i obiadokolacje wg programu,
-przejazd na trasie autokarem lux (WC, video, barek i klimatyzacja),
-przeprawy promowe z Niemiec do Danii i z powrotem,
-przeprawy promowe z Danii do Szwecji i z powrotem,
-obsługa pilota i dwóch kierowców,
-ubezpieczenie NNW, CP i KL.

UWAGA:
Cena dla młodzieży (do 17 roku życia) nie obejmuje biletów wstępu i przepraw promowych przez fiordy norweskie oraz rejsu w Kopenhadze (350 NOK i 60 DKK), a dla dorosłych uczestników 460 NOK i 75 DKK.


Załączniki: