Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Lourdes


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Pielgrzymka do Sanktuariów Francji

Termin: do ustalenia
Cena: 1340 zł + 315 €


Dzień 1
Wyjazd w kierunku granicy Polski, nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

Dzień 2
Przyjazd w godzinach południowych w region Szampanii, zwiedzanie piwnic i wytwórni szampanów połączone z degustacją i możliwością zakupu oryginalnych szampanów. Przejazd do hotelu w okolice Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Paryża, zwiedzanie stolicy Francji np. Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Panteon, Cmentarz Père Lachaise (Fryderyk Chopin), Bazylika Sacré-Cœur, Plac Pigalle. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Paryża. Zwiedzanie: Wyspa La Cité- katedra Nôtre-Dame, spacer bulwarami Sekwany, możliwość zwiedzania muzeum (Impresjonizmu lub Luwr), Wieża Eiffla, dzielnica XXI wieku, “La Defense”, wieczorny rejs statkiem i odjazd z miasta. Obiadokolacja. Przejazd nocny do Lourdes.

Dzień 5
Przyjazd do Lourdes, śniadanie, zwiedzanie: Bazylika Różańca Świętego, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Piusa X, krypta, grota objawień oraz miejsca związane z życiem św. Bernadety, udział w uroczystościach religijnych (m.in. Nabożeństwo różańcowe z procesją ze świecami). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w mieście słynnego Sanktuarium Maryjnego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd do Carcassonne. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast średniowiecza z warowną częścią na wzgórzu, XI – wieczny zamek, Kościół St. Nazarie. Przejazd do La Salette. Zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji z świecami. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, msza święta, droga krzyżowa, czas wolny. Obiadokolacja, możliwość udziału w wieczornej procesji z świecami. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Przejazd do Ars – krótkie nawiedzenie Bazyliki – miejsce gdzie żył i pracował patron kapłanów św. Jan Maria Vianney. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przerwa obiadowa.

Dzień 10
Nocny przejazd przez Niemcy, przyjazd w godzinach południowych, zakończenie pielgrzymki.


Świadczenia:
  • 6 noclegów w hotelach 2**/3*** , pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji , 1 obiad w drodze powrotnej
  • opieka pilota-przewodnika podczas całego pobytu
  • przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie KL, NW – Signal Iduna
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i godzin otwarcia poszczególnych obiektów. Cena nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 50 € oprócz Paryża (cennik poniżej).


Załączniki: