Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Rejs po Bałtyku


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Rejs po Bałtyku

Termin:  do ustalenia
Cena: 1070 zł + 190 €


Dzień 1
Wyjazd z Praszki o godz.19:30 – Kluczbork 19:50 – Olesno 20:10 – Dobrodzień 20:40 – Lubliniec 21:00.

Dzień 2
Przejazd przez Częstochowę - Łódź - Warszawę - Suwałki do granicy polsko-litewskiej; następnie przejazd przez Litwę i Łotwę do Rygi; po drodze na Litwie Szawle - Góra Krzyży, sanktuarium z niezliczoną ilością krzyży ustawianych od upadku powstania listopadowego w 1831 r. na miejscu upamiętniającym przyjęcie chrztu przez Żmudzinów (kapliczka i krzyż z 1430 r.); przyjazd do Rygi, obiad, zaokrętowanie na promie i wypłynięcie o godz.17:30. Nocny rejs do Sztokholmu.

Dzień 3
Śniadanie na promie. Dopłynięcie do portu w Sztokholmie pomiędzy licznymi, małymi wysepkami - szkierami, zejście na ląd. Zwiedzanie Sztokholmu stolicy Szwecji: Gamla Stan (Stare Miasto) z Zamkiem Królewskim, Ratusz - miejsce tradycyjnych bankietów dla laureatów Nagrody Nobla, katedra św. Mikołaja, Parlament, Królewski Teatr Dramatyczny, Djurgarten - wyspa muzeów, m.in. Muzeum Wazy z okrętem wojennym "Vasa"; obiadokolacja, ponowne zaokrętowanie i wypłynięcie do Turku o 19:30.

Dzień 4
Śniadanie na promie. Zwiedzanie Turku - historycznej stolicy Finlandii: romańsko-gotycka katedra, zamek z XIII w., Abo Akademia - najstarszy fiński uniwersytet; przejazd autobusem do stolicy Finlandii Helsinek - zwiedzanie miasta: Plac Senacki z neoklasycystycznymi budowlami (uniwersytet, katedra, siedziba rządu), rynek i neoklasycystyczne gmachy ratusza, pałac prezydenta i Sobór Uspieński; obiadokolacja, zaokrętowanie i wypłynięcie o 18:30 w nocny rejs do Tallina.

Dzień 5

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Tallinna - stolicy Estonii i wyokrętowanie o 9:00, zwiedzanie miasta: katedra NMP i inne gotyckie kościoły, ratusz z XIV wieku, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami i bramami, Dom Wielkiej Gildii, sobór św. Aleksandra Newskiego. Przejazd do hotelu w Rydze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie; Zwiedzanie Rygi - stolicy Łotwy, m.in.: zamek rycerzy zakonu kawalerów mieczowych, Plac Ratuszowy, Dom Kotów, Dom Bractwa Czarnogłowych, Katedry - katolicka i protestancka, Wielka i Mała Gildia; przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie Zwiedzanie Wilna - stolicy Litwy: Góra Trzech Krzyży, Katedra św. Stanisława, gotycki kościół św. Anny, Uniwersytet Wileński, cmentarz na Rossie - mauzoleum serca J. Piłsudskiego i jego matki, Ostra Brama, Muzeum A. Mickiewicza, historia i miejsca związane z objawieniami św. Faustyny i obrazem Jezusa Miłosiernego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd z Wilna do Troków: zwiedzanie zamku, rejs statkiem po jeziorze; przejazd do Kowna - zwiedzanie: bazylika św. św. Piotra i Pawła, dom Perkuna, Ratusz Miejski, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem; przejazd do hotelu w Wigrach, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Zwiedzanie Wigier - pokamedulski klasztor i kościół, apartament papieski - pamiątka pobytu Ojca Św. Jana Pawła II w 1999 r,; przejazd do Gierłoża - zwiedzanie "Wilczego Szańca" - głównej kwatery Hitlera; przejazd do Św. Lipki - barokowa bazylika ze znanymi organami, zwiedzanie i krótka prezentacja organów; Przejazd do hotelu w okolicach Olsztyna, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie sanktuarium - miejsca objawień Matki Boskiej, możliwość udziału we mszy św.; przejazd do Nidzicy - zwiedzanie zamku krzyżackiego; obiad i wyjazd w drogę powrotną do Maniow. Przyjazd w godzinach nocnych.


Świadczenia:
  • przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
  • rejs promem na trasie: Ryga – Sztokholm – Helsinki - Tallinn (kabiny 4-osobowe z łazienkami)
  • 5 noclegów w hotelach
  • 8 śniadań (w tym 3 na promie)
  • 8 obiadokolacji (lub obiadów)
  • opieka pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL – Signal Iduna
  • składka na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Załączniki: