Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Safari Park


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Początek wakacji w ZOO Park Safari


Termin: do ustalenia
Cena: 135 zł


Wyjazd z Praszki o godz. 5:00 - Kluczbork 5:20 - Olesno 5:50 - Lubliniec 6:20 - Dobrodzień 6:45.Przejazd do ZOO Park Safari - unikalnego, jednego z największych w Czechach ogrodów zoologicznych. Ogród ten jest położony na ponad 60 ha i ma ponad 70 letnią tradycję. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych, Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Surykatki, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych.
Jednak specjalnością ogrodu i największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają swobodnie liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju Antylopy, Bawoły, Zebry, Lwy itp. Po tej części ogrodu poruszamy się specjalnym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta. Znajduje się tutaj jedna z najważniejszych na świecie hodowli afrykańskich zwierząt kopytnych.

Ciekawostka:
Największą atrakcją ZOO jest żyrafa okapi. Żyrafa ta pochodzi z równikowych obszarów afrykańskich lasów deszczowych. ZOO w Dvûr Krâlové jest jedynym w Środkowej Europie i 13 na kontynencie europejskim oraz 35 na świecie, które prowadzi hodowlę okapi w niewoli.
Unikatem w ZOO jest nosorożec biały północny - na świecie żyje prawdopodobnie tylko 24 przedstawicieli tych zwierząt, z czego 9 mieszka w tym ZOO. Z prezentowanych gatunków aż 45 wpisanych jest w Czerwoną Księgę.


Świadczenia:
  • przejazd autokarem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie Signal Iduna

Uwaga! Cena nie zawiera biletów wstepu do ZOO – bilet normalny z Africa Truck 310 kc , ulgowy z Africa Truck 260 kc.


Załączniki: