Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Węgry - Rumunia - Bułgaria


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Bałkańskim szlakiem wina i Drakuli

Węgry – Rumunia – Bułgaria

Termin: 25.09. - 4.10.2020

Cena: 990 zł + 275 €Dzień 1. Zbiórka w godzinach wczesnoporannych. Wyjazd do Węgier. Przyjazd do Eger, zwiedzanie miasta: Plac Dobo, Kościół Minorytów, Zamek, Plac Eszterhazy z Bazyliką, Pałacem Arcybiskupim i Liceum. Przejazd do Doliny Pięknej Pani. Spacer po winnicach i degustacja win. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.
Dzień 2. Śniadanie. Wyjazd do Rumunii. Przyjazd do miasta Kluż Napoka – stolicy Siedmiogrodu. Tam zobaczymy m.in. plan Unirii z imponującym kościółem św. Michała, pomnikiem króla węgierskiego Macieja Korwina i pałacem Banffy. Następnie deptakiem Eroilor przejdziemy na plac Avrama Iancu, na którym znajduje się Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, Pałac Sprawiedliwości oraz Teatr Narodowy. Spacer po Parku Centralnym z budynkeim dawnego kasyna. Obiadokolacja z degustacją lokalnego wina. Nocleg.
Dzień 3. Śniadanie. Przejazd do miasta Sighisoara, w którym miał urodzić się Dracula. Tam zobaczymy wieżę zegarową, schody szkolne prowadzące na Wzgórze Szkolne, gdzie znajduje się kościół oraz cmentarz. Spacer wzdłuż murów miejskich, wśród których zachowało się 9 spośród 14 dawnych baszt. Przejazd do Braszowa, gdzie zobaczymy najważniejsze średniowieczne budynki tego miasta, m.in: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę, Bramę Schei. Następnie przejazd do i zwiedzanie Zamku w Bran uważanego kiedyś za siedzibę Draculi. Obiadokolacja z degustacją lokalnego wina, nocleg.
Dzień 4. Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie stolicy Rumunii: m.in. Pałac Ludowy – jeden z największych budynków na świecie, Plac Uniwersytecki, Plac Rewolucji z Pałacem Królewskim i cerkwią Cretulescu, Ateneum Rumuńskie – siedziba Filharmonii. Obiadokolacja z degustacją rumuńskiego wina i nocleg.
Dzień 5. Śniadanie. Wyjazd do miasta Szumen w Bułgarii. Tam zobaczymy m.in. pomnik „Twórców państwa bułgarskiego” i największy w Bułgarii meczet Tombul. Zwiedzanie wytwórni wina Osmar z degustacją lokalnego wina Pellin. Przejazd do Warny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6. Śniadanie. Zwiedzanie Warny z wizytą w Mauzoleum polskiego króla Władysława Warneńczyka i Muzeum Archeologicznym z najstarszym złotym skarbem na świecie – z 4600 lat p.n.e. Wykład o winiarstwie na bułgarskich ziemiach z degustacją wina i rakiji. Przejazd do Nesebyr – starożytnego miasta-muzeum wpisanego na listę UNESCO. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7. Śniadanie. Przejazd do Płowdiwu, zwiedzanie Starego Miasta. Czas wolny. Kolacja z degustacją wyjątkowego bułgarskiego czerwonego wina Mawrud. Nocleg.
Dzień 8. Śniadanie. Wyjazd do Wielkiego Tyrnowa. Po drodze zwiedzanie kompleksu architektoniczno-etnograficznego Etara w pobliżu Gabrowa. Czas wolny. Zwiedzanie Wielkiego Tyrnowa ze słynnym wzgórzem Carewec, i miasta-rezerwatu architektonicznego  Arbanassi, wpisanego na listę UNESCO. Degustacja lokalnych win i rakiji. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.
Dzień 9. Śniadanie. Przejazd do Sofii, zwiedzanie: piękny park oraz Pałac Vrana na obrzeżach miasta, Rotunda św. Jerzego, będąca najstarszym zabytkiem miasta, okazała katedra św. Aleksandra Newskiego. Przejazd do Nowego Sadu na nocleg.
Dzień 10. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych i zakończenie wycieczki.


Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem
- 9 noclegów
- wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 50 euro
- degustacji wina w winiarniach – 75 euro


Załączniki: