Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Fatima


Powiększenie
Powiększenie

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 1180 zł + 310 Euro

Dzień 1. Zbiórka o ustalonej godzienie. Przejazd na lotnisko, odprawa. Wylot do Lizbony. Transfer do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2. Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium w Fatimie. Msza święta. Droga Krzyżowa z Fatimy do Aljustrel. Zwiedzanie wioski i domów rodzinnych Łucji oraz Hiacynty i Franciszka. Dzień modlitwy i skupienia - indywidualny pobyt w sanktuarium. Bazylika Różańcowa, Bazylika Podziemna, wzgórze Cova da Iria – miejsce objawień NMP. Udział w uroczystościach religijnych. Powrót do Fatimy – udział w uroczystościach religijnych, w tym procesja różańcowa. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3. Śniadanie. Wyjazd do Batalha - jednego z najpiękniejszych klasztorów Portugalii – klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej. Jest to unikatowy przykład klasycznego gotyku. (wpisany na listę UNESCO). Początek okresu 150 lat budowy przypada na 1385 rok. Do najpiękniejszych zalicza się kaplicę fundatora z grobami królewskimi w tym Jana I i Henryka Żeglarza. W kapitularzu od 1924 r. urządzony jest Grób Nieznanego Żołnierza. Po zwiedzaniu przejazd do Nazare – miejscowości, której dawna część położona jest na ponad 100 metrowym klifie nad wodami Atlantyku. Odwiedzimy kościół Matki Bożej z Nazare ze słynącą łaskami cudowną figurą Matki Bożej (Czarnej Madonny), która wg legendy została przyniesiona na początku IV w. przez mnicha właśnie z Nazaretu. Barokowy kościół powstał w 1377 roku. Spacer po atlantyckiej plaży i powrót do Fatimy. Udział w procesji. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4. Śniadanie. Wyjazd do Coimbry - dawnej stolicy Portugalii. Tam zobaczymy: Uniwersytet, Starą Katedrę, Kościół Franciszkański. Zwiedzanie klasztoru – muzeum Łucji, w którym przebywała do swojej śmierci widząca. Powrót do Fatimy, udział w wieczornych uroczystościach. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5. Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii - Lizbony. Zwiedzanie: nabrzeże rzeki Tag, dzielnica i wieża Belem, Klasztor Hieronimów z grobem Vasco da Gama. Mostem przejedziemy do górującej nad Lizboną figury Chrystusa Króla. Przejazd do najstarszej dzielnicy miasta. Zwiedzanie Katedry Se oraz miejsca urodzenia św. Antoniego. Czas wolny na centralnym placu Lizbony. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
- przeloty do Portugalii i z powrotem,
- transfery autokarem na całej trasie,
- 4 noclegi w hotelach 3***,
- pokoje 2,3 - os. z łazienkami,
- 4 śniadania oraz 4 obiadokolacje,
- opieka pilota – przewodnika na całej trasie,
- ubezpieczenie NNW i KL,
- bagaż podręczny powiększony o wymiarach 55x40x20 cm,
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejskich, i zestawu słuchawkowego Tour Guide: 45 euro


Załączniki: