Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Grecja 4-11.07.2020


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Grecja

Termin: 4 – 11.07.2020r.

Cena: 1190 zł + 230

Program:
1 dzień: Zbiórka w godzinach porannych. Przejazd na lotnisko. Odprawa, wylot do Aten. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: Śniadanie. Wycieczka do Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Tam zobaczymy starożytne ruiny, wśród których m.in. pozostałości doryckiej świątyni Apollina, rzymska agora, Odeon, amfiteatr czy fontanna Pirene. Przejazd do Myken – jednego z najważniejszych ośrodków kultury mykeńskiej. Zwiedzanie: m.in. ruiny Akropolu, słynna Brama Lwic, pozostałości Pałacu Królewskiego oraz bogate grobowce, w tym najbardziej znany grób Agamemnona. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie i odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie stolicy Grecji: zobaczymy m.in. Wzgórze Akropolu, Agorę, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza a przy nim zmianę warty, świątynię Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski,miejsce Igrzysk Panatenajskich. Po południu czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w niepowtarzalnym greckim wieczorze w jednej z najstarszych dzielnic Aten – Place. W programie regionalne zabawy, muzyka, potrawy oraz możliwość degustacji ouzo - jednej z najsłynniejszych greckich wódek.
6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Kalambaki – zwiedzanie pracowni ikon. Następnie przejazd do Meteorów. Tam zwiedzanie wspaniałego „państwa” klasztornego osadzonego na gigantycznych skałach, jednego z najważniejszych centrów prawosławia w Grecji. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.
7 dzień: Śniadanie. Przejazd do Salonik - drugiego co do wielkości miasta w Grecji i stolicy greckiej Macedonii. Zwiedzanie miasta obejmuje najwspanialsze perły kultury bizantyjskiej: Kościół św. Demetriusza i Kościół Hagia Sophia oraz dwa najstarsze zabytki z okresu romańskiego: Rotundę i Łuk Galeriusza. Symbolem miasta jest biała wieża, z której można podziwiać panoramę Salonik. Przejazd przez Macedonię. Obiadokolacja, nocleg na terenie Serbii.
8 dzień: Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę powrotną. Przejazd przez Węgry i Słowację do kraju. Zakończenie wycieczki.


Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, DVD
- przelot do Aten
- 7 noclegów w hotelach 2 lub 3* /pokoje z łazienkami/
- wyżywienie (7 śniadań, 7 obiadokolacji)
- opieka pilota -przewodnika podczas całego wyjazdu
- ubezpieczenie NNW i KL
- bagaż podręczny powiększony: max 10 kg, wymiary 55x40x20 cm
- bagaż podręczny, wymiary: 40x20x25 cm


Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych zestawu słuchawkowego Tour Guide i wieczoru greckiego – ok. 80 euro

Uwaga: Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i godzin otwarcia poszczególnych obiektów.


Załączniki: