Biuro Podróży Olestur

46-300 Olesno, Rynek 20/2, Ratusz
tel. 34 358 26 32, gsm: 601 976 069

 

Sylwester na Bałtyku


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Sylwester
Rejs po Bałtyku

Termin: 28.12.2019 – 02.01.2020

Cena: 790 zł + 325 € (kabina 2-os.)
                          + 275 € (kabina 3-os.)
                          + 240 € (kabina 4-os.)


I dzień
Wyjazd z uzgodnionego miejsca zbiórki. Nocny przejazd przez Litwę do Rygi.
II dzień
Przyjazd do Rygi, zwiedzanie m.in. Dom Bractwa Czarnogłowych, Katedry - katolicka i protestancka, obiad, zaokrętowanie na promie i wypłynięcie o godz.17.30; obiadokolacja na promie (bufet), nocny rejs do Sztokholmu.
III dzień
Śniadanie na promie. Dopłynięcie do portu w Sztokholmie pomiędzy licznymi, małymi wysepkami - szkierami, zejście na ląd. Zwiedzanie Sztokholmu stolicy Szwecji: Gamla Stan (Stare Miasto) z Zamkiem Królewskim, Ratusz - miejsce tradycyjnych bankietów dla laureatów Nagrody Nobla, katedra św. Mikołaja, Parlament, Królewski Teatr Dramatyczny, Djurgarten - wyspa muzeów, m.in. Muzeum Wazy z okrętem wojennym "Vasa". Zaokrętowanie, obiadokolacja i wypłynięcie do Turku o 19.30.
IV dzień
Śniadanie na promie. Zwiedzanie Turku - historycznej stolicy Finlandii: romańsko-gotycka katedra, zamek z XIII w., Abo Akademia - najstarszy fiński uniwersytet; przejazd autobusem do stolicy Finlandii Helsinek - zwiedzanie miasta: Plac Senacki z neoklasycystycznymi budowlami (uniwersytet, katedra, siedziba rządu), rynek i neoklasycystyczne gmachy ratusza, pałac prezydenta i Sobór Uspieński; obiadokolacja, zaokrętowanie i wypłynięcie o 18:30 w nocny rejs do Tallina, Sylwester na pokładzie: uroczysta obiadokolacja sylwestrowa.
V dzień
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Tallinna - stolicy Estonii i wyokrętowanie o 9:00, zwiedzanie miasta: katedra NMP i inne gotyckie kościoły, ratusz z XIV wieku, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami i bramami, Dom Wielkiej Gildii, sobór św. Aleksandra Newskiego. Obiadokolacja. Nocny przejazd do kraju.
VI dzień
Powrót do kraju na miejsce zbiórki.

Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- rejs promem na trasie: Ryga – Sztokholm – Turku i Helsinki - Tallinn (kabiny 2-osobowe z łazienkami)
- 3 śniadania bufetowe na promie,
- 4 obiadokolacje,
- opieka pilota – przewodnika,
- ubezpieczenie NNW, KL – Signal Iduna
- składka na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 25 Euro

UWAGA: Na promach w okresie sylwestrowym jest pełne obłożenie – rezerwujemy stoliki na sylwestrową kolację, ale stoliki w sali widowiskowej czy na dyskotekach nie są możliwe do rezerwacji. Pasażerowie muszą liczyć się z dużą ilością współpasażerów.
Standardowa obiadokolacja na promie – obszerne menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian, dużo owoców morza – ponad 50 dań podanych bufetowo – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – ok. 1,5 – 2 godz.) - obiadokolacja sylwestrowa ma bardziej uroczyste menu.


Załączniki: